MIS ON PIKSLITIHEDUS JA MIKS ON SEE OLULINE?

Rääkides LED ekraanidest, siis on kõige olulisem kvaliteedi näitaja pikslitihedus (Pixel Pitch), mis kirjeldab kahe led dioodi (piksli) omavahelist kaugust millimeetrites. Pikslite omavaheline kaugus määrab suurel määral pildi kvaliteedi.

Pikslitihedus ei ole laiemale üldsusele niivõrd tuntud kui resolutsioon ja seetõttu arvatakse tihti, et nad tähendavad ühte ja samas asja, aga see pole nii. Nad on küll omavahel seotud, aga nad ei ole samad asjad. Mida väiksem piksli tihedus, seda suurem on resolutsioon.

Tähtis on märkida, et pikslitihedus ei ole sõltuvuses ekraani suurusega. Sellest tulenevalt võivad kaks sama suurt ekraani olla erineva piksli tihedusega või kaks sama piksli tihedusega ekraani võivad olla täiesti erinevas mõõdus.

Pikslitiheduse suurus

Pikslitihedus, nagu ka nimi viitab on tiheduse näitaja. Mida väiksem on pikslitihedus, seda väiksem on vaba ruum pikslite vahel ja vastupidi, mida suurem on piksli tihedus, seda suurem on vahe kahe piksli vahel.

Miks on pikslitihedus oluline?

Digiekraan, mille paigaldus on targalt läbi mõeldud peaks olema alati selge pildiga. Selleks, et pilt oleks selge ja arusaadav, peab ekraani paigaldades teadma kui kaugel potentsiaalne vaataja ekraanist paikneb. Kui ekraani vaadatakse väga lähedalt, siis peaks pikslitihedus olema väiksem, aga kui vaataja asub kaugemal, siis võib pikslitihedus olla suurem, sest ekraani pilt näeb distantsilt välja samasugune nagu väiksema pikslitiheduse puhul. Õige piksli tiheduse valimiseks on väga lihtne viis. Ekraani vaadeldes ei tohiks näha pikslite vahel olevat musta vahet. Kui mustad vahed on näha, siis on pikslitihedus liiga suur ja tuleks kaaluda väiksema pikslitihedusega toodet.

Igal projektil on oma eelarve ja seetõttu on pikslitihedusega valimine ülimalt oluline. Kui ekraan paigaldada vaatajatest kaugemale või kõrgemale seina peale, siis on selge, et pikslitihedus ei pea olema võimalikult väikene ja see annab võimaluse kavalalt raha kokku hoida nii, et ekraani kvaliteet ei lange.

Mis on õige vaatamise kaugus?

Lisaks visuaalsele meetodile, mida juba kirjeldasin, kus ekraanil ei tohiks näha pikslite vahel olevat musta ala, on olemas veel üks rusikareegel. LED ekraanide seas peetakse üldjuhul silmas, et iga 1 mm pikslitiheduse kohta, peaks vaataja asuma ligikaudu 2,4 meetri kaugusel. Kui pikslitihedus on 5 mm (P5), siis peaks vaatamise kaugus olema 5 x 2,4 ehk 12 meetrit. See on loomulikult üleüldine soovitus ja seda ei pea alati järgima. Kindlasti tuleb silmas pidada ka seda, mida ekraanil kuvada soovitakse. Mida detailsem on sisu, seda olulisem on, et vaatamise kaugus oleks õige, sest vastasel juhul võib ekraanil toimuv olla raskesti mõistetav.

Ekraani soetades peaks pikslitihedus olema alati esimene asi, mille peale mõelda!

Kui kaalute LED ekraani paigaldamist ja te pole kindel, millist ekraani valida, siis võtke meiega julgelt ühendust ja aitame teil valida välja just teie jaoks sobiliku ekraani

Jaga postitust

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

LOE TEISI POSTITUSI